8 Temmuz 2014 Salı

YALOVA - TUZLA MERCAN YUVASI SEYRİ

06.07.2014

Cumartesi günü rüzgar sabahtan itibaren Kuzey yönden kesintisiz esti. Bu fırsatı değerlendirmek için Dolunay, Noam, Mia ve ben  sabah ilk feribotla Yalova'ya geldik. Pazardan taze yiyecek alışverişi yaptıktan sonra tekneyi hazırlayıp onbirde marinadan çıktık. Marinanın dışında bizi yunuslar karşıladı. Birkaç grup etrafımızda dolanıp geçti.

Yarım saat sonra taze ekmek kokusu etkisini gösterdi ve ufak ufak yiyecekler tırtıklanmaya başladı. Daha öğlen olmadan pazardan aldığımız taze ekmek, peynirler, domates ve salatalıklar bitmişti. Rüzgar arttıkça tekne hızlandı. İki buçuk saat sonra Tuzla'daki Mercan koyuna gelmiştik.


Tuzla'da yelkenleri indirip dalgakıranın yakınındaki bir tonoza bağlandık. Yaklaşık bir saat denize girip çıktık ve keyif yaptık. Mercan koyu hem temiz hem de sakindi. Antik dalgakıranın ve limanın hikayelerini yabancı dostlarımıza uzun uzun anlattık.

Dönüşe geçtiğimizde saat üçe geliyordu. Artan rüzgarı peşimize alıp dalgaların üzerinden kayarak iki saatte Yalova'ya döndük. Saat beşte marinaya bağlandık.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder