29 Haziran 2011 Çarşamba

KARACAÖREN - AÇIK DENİZLE İÇ İÇE BİR KOY

TURUNÇ PINARI – KARACAÖREN - TURUNÇ PINARI ETABI
Mesafe 24dm, rüzgar sabah GGB 12-15knot öğleden sonra durgun, dalga yok, hava güneşli, yelken seyri

07.06.2011

Turunç Pınarı’nda huzurlu ve mutlu bir akşam geçirdikten sonra sabah uyandığımızda geri dönüşe geçmeden önceki son gecemizde gene aynı yerde kalmaya karar verdik. Gün içinde yelkenle Fethiye Körfezi’nin güneydoğusundaki Karacaören’e gidecektik. İki yıl önce Ölüdeniz’e gidip denize girmiş ve Soğuk Su Koyu’nda gece kalıp Ali Bey’in lokantasında yemek yemiştik. O sefer önünden geçip göremediğimiz Karacaören’i bu seyahatimizde keşfetmek istiyorduk.

24 Haziran 2011 Cuma

TURUNÇ PINARI, FETHİYE – DENİZDEKİ VAHA

GÖCEK – FETHİYE  ETABI

Mesafe 10dm, rüzgar GB 10-12knot, dalga yok, hava güneşli, yelken seyri
06.06.2011


Marmaris’ten çıktıktan iki gün sonra vardığımız Fethiye Körfezi’nde birkaç gün fazla zorlanmadan keyif için seyir yapmayı planlamıştık. Göbün koyunda öğleden sonraya kadar denize girip kitap okuyarak vakit geçirdikten sonra saat ikide toparlanıp iskeleden ayrıldık. Koyda geceleyen teknelerin çoğu önceden çıkmış olduğu için Göbün’ün tenha halinin keyfini çıkarma fırsatımız oldu böylece.

21 Haziran 2011 Salı

17 Haziran 2011 Cuma

MY MARINA CLUB, EKİNCİK - 'İLK GÖRÜŞTE AŞK'

MARMARİS - EKİNCİK ETABI

04.06.2011

Mesafe 20dm, rüzgar GB 13-15knot, dalga 1,5-2m, hava güneşli, yelken seyri

İlk gün Albatros Marina'da öğleden sonraya kadar teknemiz Hadar'ı tanımak ve yerleşmekle geçti. Tekneyi Offshore Sailing yetkililerinden teslim almadan önce kontrolleri yaptık ve ekipman listesinin üzerinden geçtik. Hadar’la bir sene önce seyir yapmış olmamıza rağmen pek çok özelliğini unutmuştuk. Yiyecek, içecek ve diğer malzemeleri yerleştirdik. Ekip kamaralara yerleşti.

13 Haziran 2011 Pazartesi

MARMARİS - FETHİYE ARASINDA YELKEN

Haziran ayının ilk haftasında Duygu, Gülören ve Dolunay ile Offshore Sailing'den kiraladığımız teknemiz Hadar'la  Marmaris - Ekincik - Göcek - Fethiye ve aynı rotada dönüşten oluşan bir haftalık yelken seyri yaptık. Son derece keyifli geçen seyahatimizin etaplarını önümüzdeki günlerde detaylı olarak yazacağım.
 Turunç Pınarı

1 Haziran 2011 Çarşamba

EXTREME SAILING SERIES ISTANBUL

28.05.2011Cumartesi günü Haliç'teki Extreme Sailing Series'i seyretmeye gittim. Pek yarış meraklısı değilim ama en son teknoloji kullanılarak yapılmış bu yarış makinalarını kaçırmak istemedim. Aslında benim için Unkapanı köprüsünden yaya geçmek ve Balat sahilinde yürüyüp yelken yarışı seyretmek değişik bir tecrübe oldu. Haliç'e atılmış beş - altı şamandıra arasındaki yarış parkurunu çözemediğim için daha çok fotoğraf çekmekle ilgilendim. Doğrusu pek kalabalık olmayan seyircilerin çoğu da benimle aynı durumdaydılar.